Санкції щодо Росії не мають вплинути на Україну – позиція НБУ

Нові санкції США щодо чиновників та підприємств з Росії, не вплинуть на економіку і фінансовий ринок України – Позиція НБУ.

Заступник голови НБУ Олег Чурій повідомив, що “У нас торгівля з Росією впала дуже сильно. Кілька років тому питома вага Росії в українському товарному експорті становила близько 30%, за підсумками 2017 року він становив 9%. Тому прямий вплив дуже обмежений”, – заявив Чурій.

Санкції можуть відобразитися на економіці України лише якщо ефект від їх запровадження вплине на держави, з якими і Україна і Росія мають глибокі економічні зв’язки .

6A004210-0C2D-4167-B987-AD231FDADBD8_w1023_r1_s

“А значить, і на надходженнях валюти до України. Ми ще не зовсім розуміємо, наскільки серйозний це вплив – можливо, короткостроковий, можливо – ні. Поки що ринки оцінюють, що відбувається”, – сказав він.

Антиросійські санкції США, зокрема підвищать прибутковість облігацій ринків, що розвиваються.

“Ситуація в Росії поряд із загрозою торговельних воєн і загостренням геополітичної ситуації сприяє загалом підвищенню прибутковості облігацій ринків, що розвиваються. Спред за українським бондам трохи розширився. Можливо, це тимчасове явище”, – сказав Чурій.