Розвиток конфлікту щодо судна “Норд” – МЗС Росії вручило ноту протесту

У Міністерстві закордонних справ РФ вручили ноту протесту тимчасовому повіреному в справах України у зв’язку із затриманням судна “Норд”.

29_main

Про це 4 квітня на брифінгу у Москві заявила представник МЗС Росії Марія Захарова.

3 квітня до МЗС Росії був запрошений тимчасовий повірений у справах України в Росії. Йому була вручена нота з рішучим протестом у зв’язку з неправомірним затриманням Держприкордонслужбою України 25 березня в Азовському морі російського риболовецького судна “Норд”, конвоюванням його до порту Бердянська та незаконним утриманням під вартою екіпажу в складі 10 громадян Росії”, – сказала Захарова.

За її словами, Москва “зажадала негайного звільнення незаконно затриманих російських громадян, повернення судна “Норд” його законному власнику” і недопущення “подібних провокацій у майбутньому”. “У МЗС РФ заявили представнику України, що моряки знаходяться в нелюдських умовах і до них не допускаються російські консульські співробітники”, – додала вона.

Нагадаємо, що 25 березня риболовецьке судно-порушник “Норд” під прапором Росії було затримано кораблем морської охорони українських прикордонників в Азовському морі . Під час перевірки було встановлено, що це судно зареєстроване в окупованому Росією Криму. Для проведення подальших процесуальних дій, судно доставили до Бердянську.

Вже 2 квітня капітану рибальського судна “Норд” оголошено підозру у вчиненні кримінального правопорушення за статтею “порушення порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї”. У російському МЗС заявили, що, затримавши судно “Норд” під прапором РФ, Україна поводиться так само як сомалійські пірати.