Facebook блокує російську пропаганду в інтернеті

Соцмережа Facebook заблокувала понад 270 сторінок, які керувались з російського “Агентства досліджень інтернету” (IRA). За допомогою цих сторінок відбувалась маніпуляція громадською думкою як в самій Росії, та  сусідніх країнах, де використовують російську мову, в тому числі і в Україні.

Про це повідомив засновник Facebook Марк Цукерберг .

1_QeOrf-n5NAdxp0AxHIGlsw

“Цей конкретний набір сторінок та облікових записів був націлений на Росію та людей, які розмовляють російською мовою у сусідніх країнах, таких як Азербайджан, Узбекистан та Україна”, – заявив Цукерберг.

Деякі з сторінок, які були видалені, належать російським новинним організаціям, що контролювалися IRA.

Принаймні за однією такою сторінкою у Facebook стежило близько мільйона людей. Крім того, ще близько 500 тисяч користувачів стежили за одним із таких облікових записів у Instagram. Таким чином можна говорити про нейтралізацію потужного пропагандистського каналу.

Цукерберг пояснив, що Facebook із повагою ставиться до людей і урядів, які діляться політичними поглядами у соцмережі, але не дозволяє їм створювати фейкові облікові записи для цього.

“Коли організація робить це неодноразово, ми видаляємо всі їх сторінки, в тому числі ті, які можуть і не бути фейковими. Сторінки і облікові записи, які ми заблокували сьогодні, були видалені, оскільки вони контролювалися IRA, але не через контент, який вони поширювали”, – написав Цукерберг.

Цукерберг пообіцяв, що  незабаром користувачі за допомогою спеціального інструменту зможуть перевірити, чи стежили вони за сторінками, контрольованими “фабрикою тролів”.

D649F042-3DC7-485B-8AB9-230F732A875F_w1023_r1_s

Серед заблокованих сторінок можна відзначити наступні: “Журналістська правда”, “Невські новини” та “Економіка сьогодні”.

У відповідь керівник “Федерального агентства новин” Євген Зубарєв заявив, “Це акт політичної цензури, ми не публікували жодного забороненого контенту”.