Ситуація на польському ринку праці – третина українців працює на не задекларованій роботі

З виданих польськими роботодавцями близько 240 тисяч заяв про намір найняти іноземців реально працювати почали – 74 тисячі чоловік, повідомили в уряді Польщі.

 

Понад 70% громадян України, які отримували дозвіл на роботу в сусідній Польщі, працюють або в іншій країні Євросоюзу, або на іншій незадекларованій роботі. Про це свідчать дані реєстру зайнятості іноземців уряду країни, повідомили, 29 березня, Польські ЗМІ.

1337v73a410c7

З 1 січня 2018 року польські роботодавці видали близько 240 тисяч заяв про намір найняти іноземців. Найбільше цих дозволів видали для українців і лише невелику частину – для білорусів. Однак реально працювати почала лише третина з них – 74 тисячі чоловік.

 

“Це свідчить про використання заяв і дозволів на роботу тільки для отримання візи для іноземця з метою перетину кордону і входу на територію Польщі і, відповідно, до Шенгенської зони”, – пояснюють у Верховній контрольній палаті Польщі.

 

Шахрайство з візами – це проблема, з якою в Польщі боряться з 2012 року, коли було введено спрощену процедуру найму працівників зі Сходу.